| dida a întrebat:

Purtatrea sutienului are efecte negative asupra sanilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Purtarea sutienelor de bumbac, a bustierelor nu au efecte negative, dar cele care au sarma se pare ca lezeaza sanul si si pot cauza diferite traumatisme..., noduli... De aceea nu e bine sa le purtam zilnic.
http://www.gandul.info/......nului.html 3891; 2787327

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are nici un efect negativ.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu are efecte negative

| Beatrice_6624 a răspuns:

Dida, am purtat in vara lui 2007/2008 sutiene cu doua sarme
firma se numeste kara si in toamna lui 2008 am descoperit un nodul fara calcefieri exact unde observasem, cind le purtam k ma doare si era pielea rosie, in concluzie nu este bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, din contra.
Efectele pozitive ale sutienului sint:
- ridica elementele decazute
- promoveaza virfurile
- atrage masele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are efecte negative. din contra, iti sustine sanul si il protejeaza, dar este foarte important sa alegi masura si modelul potrivite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e sutienul care ti se potriveste, atunci nu.Ai grija sa nu te stranga, sa nu te zgarie ( cele cu sarma ), sa nu-ti turteasca sanii. Trebuie spalat des, ai grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu purtawinking