| AcidulatedCookie a întrebat:

Racesc foarte des pentru ca am sistemul imunitar cam slabut thinking
Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sport + vitamine + o alimentatie corecta

| AnnielaIoana a răspuns:

Poti lua Imunorezistan de la farmacie sau plafar, este indicat atat in prevenirea infectiilor gripale cat si in tratarea infectiilor respiratorii.Se administreaza la adulti si copii peste 7 ani: 2 ml, cu ajutorul capacului dozator, de 3 ori pe zi, in putina apa, pana la ameliorarea simptomelor.
Doza pentru copiii cu varsta cuprinsa intre 2 si 7 ani este jumatate din doza adultului.Este pe baza de Echinaccea si extract din radacina de ginseng. Echinacea creste rezistenta organismului la infectii, iar ginsengul prin actiunea tonica si antiastenica, revigoreaza organismul slabit si grabeste recuperarea.Multa sanatate!

| MAX4456 a răspuns:

Pai poti lua vitamina c, eu am luat si nu prea am mai racit decat foarte putin cam odata 10 luni.Mult noroc!

| simonikmik a răspuns:

Incearca sa iei mai multe vitamine