| mihalea3 a întrebat:

Recent i-am facut oral iubitului meu, iar acum am observat o chestie alba asemanatoare unui puroi sau al unui cos pe una din amigdalite, dar pare sa se extinda si pe cealalta, mentionez ca am si dureri de gat, este posibil sa fie vorba de o boala cu transmitere sexuala? As dori si un sfat cum as putea sa tratez chestia asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tot ce-i posibil. Mergi la medic.

| ReddY25 a răspuns:

Nu ați auzit de protecție?

| Ilovedinero a răspuns:

Te speli pe dinti? Iti cureti limba cu racletă? Si cu apă de gura dupa? Cele mai multe boli provin din igiena orala neadecvata.Du-te la doctor ca cine stie ce infectii faci.Nu este problema ca ai facut oral, problema este ca ai facut unei persoane de care nu stii daca este sanatoasa sau nu.

| Celdrept a răspuns:

Prietenul tau se duce și la altele și marchează.

| Cavaler001 a răspuns:

Nu cred ca e vreo boala cu transmitere sexuala, dar cel mai bine mergi la dr. si nu trebuie sa-i spui ca tu crezi ca e de la sexul oralwinking
Oricum acesta cred ca l-ati facut in conditii de igiena maxima.

| CatenaccioStyle a răspuns:

Probabil ai o infectie in gat dar care nu are legatura cu actul sexual. Mergi la medic si vezi care e treaba cel mai bine.

| olilingg a răspuns:

Nu este boală. Oarecum o infecție. Bea niște lămâie cu miere. Mergi la medic familie ( ORL)