| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Deci... am o problema

Acum doua saptamani in urma i-am facut sex oral iubitului meu (NEPROTEJAT)
I-am mai facut si acum patru saptamani.(NEPROTEJAT )
Si recent simt dureri de cap zilnic. intepaturi in zona sanului stang, stari de voma greturi si respir greu din cand in cand...
Nu am avut act sexual vaginal sau anal doar oral...
Sunt minora. nu precizez varsta nu vreau sa fiu luata la misto vreau seriozitate si sa imi spuneti daca am cumva vreo boala cu transmitere sexuala... mi-e frica...
Va rog frumos din tot sufletul meu ajutati-ma

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele tale nu au legatura cu vreo boala cu transmitere sexuala. dar asta nu inseamna ca nu ai luat una. Analizele prietenului tau le-ai verificat (ma refer la cele obligatorii inainte de inceperea vietii sexuale a unui cuplu, recomandate de medicul tau de familie sau ginecolgoul tau)?

| Violleta2022 a răspuns:

Este posibil sa fie si o boala cu transmitere sexuala, dar la fel de bine poate fii si o infectie bacteriana sau o indigestie.
Acum, te rog sa te gandesti bine cum le vei spune parintilor daca ajungi la medic, cum vei explica simptomele si ce s-a intamplat?
Pe viitor, te rog sa-i ceri baiatului savina cu perevatice la el daca vrea sex, indiferent ca-i oral, vaginal ori anal, macar nu iei vreo boala cu transmitere sexuala!
Vrei seriozitate de la noi, dar cum putem sa-ti acordam cand stim ca te prostituezi de mica, cand tratezi problemele fara sa te gandesti la consecinte.
Ma rog, este problema ta si a parintilor tai in final, vor afla ei pana la urma si atunci sa vad cum te justifici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt minora... nu am facut analizele pentru inceperea vietii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai sub 18 si deja faci chestia asta..Sa nu te miri daca te va parasi.
Mai asteapta.Apropo.Vezi ca prezervativul e musai.
Nu costa mult.

| kandaraki a răspuns:

Pai esti insarcinata! ai inghiti prea mult si ti s-a urcat la cap!

| Wargasm a răspuns:

N-ai nici pe dracu. Din cauză că te gândești la asta amplifici anumite stări care se intensifică direct proporțional cu gândurile tale. Dacă te iei după sfaturile majorității ajungi să te îmbolnăvești pe bune. Ți-a plăcut? Presupun că da. Gândește-te ce mult ți-a plăcut sau dimpotrivă dacă nu ți-a plăcut treci peste moment fără să te mai gândești. N-o să te mai doară nimic.