| medeeavandici a întrebat:

Recomandati-mi si mie o dieta de slabit cam 10 kg in 2-3 saptamani. cel mai bun raspuns primeste funda.multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Geordan a răspuns:

Cum bine stii NU EXISTA o dieta care sa fie SANATOASA astfel in cat sa slabesti ATAT de mult in 2-3 zile! Pot sa-ti spun ca faimoasa reteta de slabit cu supa de varza. la mine a mers. am dat 14 kile jos in 3 saptamani daaar. trebuie urmata reteta cu strictete! Cauta pe net si vei gasi sigur mai multe despre prapararea supei, ce ai voie sa bei sa mananci si cum si cat!
EU RECOMAND sa nu slabesti atat de mult in timp atat de scurt! Mie mi-au ramas VERGETURI inestetice dar eu sunt baiat si nu-mi pasa prea mult! Acum tu stii cel mai bine ce ai de facut! Mult Sport... asta recomand!

| trust24 a răspuns:

Buna dimineata,e foarte important sa stii din ce cauza ai acumulat atata kg in plus. Kilogramele in plus poate sa fie cauzate,din cauza emotiei (certuri,suferinte,dragoste),iar inainte sa incepi o dieta, trebuie sa stii exact daca in interiorul tau este totul in regula. Multa lume nu stie, dar cea ce este manifestat pe dinafara.adica sa te ingrasi este cauzata din cauza a interiolului din tine. Inainte sa incepi o dieta,trebuie sa dezinfectezi corpul,eu iti recomand sa cumperi ovaz,sau tarate de grau si mananca fiecare dimineata cu lapte. Asta curata intestinul,si iti da energie... daca iti plac fructele uscate,cum ar fi prune sau smochine mananca, e necesar pentru detoxifierea colonului. Acum e posibil sa intrebi big grine ce sa-mi detoxific colonul chiar daca ma simt complet sanatos?
Daca cumva nu stiai, majoritatea alimentele pe care tu le consumi in fiecare zi, contin diferite substante toxice pentru organismul tau:
* Conservantii(‘E-urile’) din aproape toate alimentele din comert
* Mercurul cu care sunt intoxicati pestii si algele
* Chimicalele cu care sunt stropite fructele si legumele
* Carnea nesanatoasa a animalelor crescute cu hormoni si antibiotice…oate acestea iti ‘polueaza’ organismul in fiecare zi, iar partea si mai rea este ca unele dintre aceste substante SE ACUMULEAZA.
Ele nu se pot elimina in mod normal din organism, iar in timp, cu cat consumi mai multe, cu atat ele se acumuleaza mai mult si devin si mai nocive. Astfel ca vei avea o sursa de toxine care te ‘polueaza’ zilnic chiar din interiorul propriului tau organism.
Acelasi fenomen(de depunere depunere a toxinelor) se poate intampla chiar daca consumi alimente sanatoase, pe care insa le combini gresit: daca consumi doua alimente pe care stomacul nu le poate digera in acelasi timp, ele merg mai departe nedigerate si intra in putrefactie in intestin.
Partea buna in povestea de astazi – este ca te poti descotorosi usor de aceste substante toxice folosind o METODA simpla de DETOXIFIERE a organismului.
In acest articol ne vom ocupa doar de detoxifierea colonului(iar de celelalte organe in articolele urmatoare)
Asadar… de ce incepem cu colonul?
Colonul este sistemmul de canalizare al organismului tau. Prin colon trec zilnic substantele nefolositoare si toxice pe care corpul tau trebuie neaparat sa le elimine pentru a nu se intoxica. Daca se intampla ca acest sistem de evacuare sa se deregleze, ai toate sansele sa ramai cu o gramada deseuri in organism. Partea mai rea: aceste desuri pot ramane lipite de peretii colonului chiar cativa ani, iar astfel sa te intoxice putin cate putin in fiecare zi formand o placa mucuida.De unde stii daca ai nevoie de DETOXIFIERE? Depuneri albicioase pe limba
* Oboseala cronica si trezitul greu dimineata
* Transpiratie si respiratie cu miros neplacut
* Constipatie
* Obezitate sau supaponderabilitate
* Mirosul puternic a meteriilor fecale
* Pofta puternica de dulciuri sau alimente prajite
* Boli precum cronicizate: acnee,hemoroizi,cancer,reumatism, atrita, diabet etc…
* Iar pe plan psihologic: anxeitate, nervozitate, lipsa puterii de concentrare si memorare.

| trust24 a răspuns:

Iar sa slabesti,nu exista o dieta numita de catre o persoane care nu stie ce consumi,ce fel de boala ai avut, organismul tau cat de tare e etc... recomandat in general, care nu face rau la nici o persoana este:
1.sa bei zilnic 2l de apa, obtii daca bei in fiecare ora 150ml
2.sa mananci de dimineata ori ceva grea,cum ar fi omleta cu paine integrala,sau pate din ficat de gasca... sau cereale, tarate de grau, ovaz cu lapte.
3.masa totala zilnica sa fie 5. Sa nu depasesti si sa nu mananci exagerat.
4.iar inainte de culcare cu 2 ore sa numai ai nimic in stomac,adica sa nu mananic pentru ca iti poate tulbura somnul indigestia,si un somn nelistit, toate organelel innebuneste si mai mult consuma si pune deoparte din grasimi, decat sa le arde...
5.carne alba sa manaci, exista un aparat dietetic, cum ar fi TEFAL CU ABURI (150 DE RON) in aia nu trebuie ulei doar apa... totul dietetic...

Succes!

| Sexyboo a răspuns:

Mananca fructe si legume si cat mai putine lactate si carne. Funda?