| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus? Cel mai bun raspuns primeste funda.Multumesc

Răspuns Câştigător
| AugustinFiltru a răspuns:

Sall eu tia srecomanda nod32 este foarte simplu de utilizat si cred ca majoritatea persoanelor au aces antivirus, asta-i parerea mea.
funda plz!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Kaspersky.Consuma ceva resurse dar sunt foarte multumit de el.

| nutepriveste21 a răspuns:

Desi pare bizar, cel mai bun antivirus ai putea fi chiar tu.Ar trebui sa cunosti bine pc-ul, sa nu bagi orice cd-u in unitate, sa fii atent unde dai clik pe net si sa stii sa folosesti un program de facut backup cum ar fi acronis. Avantajele pentru a folosi un astfel de,, antivirus'' ar fi ca nu foloseste resurse absolut deloc, nu trebuie cumparat, inregistrat etc. Eu il folosesc cu succes de cand am pc-ul actual(3 ani) si nu m-a dezamagit niciodata. Daca nu te-am convins sau daca datele continute in pc-ul tau sunt de,, extrema importanta pentru umanitate'' atunci foloseste nod 32.

| Genesis29 a răspuns:

Din puncutl meu de vedere cel mai bune Nod32 pentru ca detecteaza virusii si consuma resurse putine, facand calculatorul sa mearga normal si nu sacadat.

| feli01 a răspuns:

Eu folosesc Avira, tu alegi ce dorestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun antivirus e utilizatorul. Poti fi infectat cu orice antivirus/suita de securitate. Conteaza si educatia pe care o are utilizatorul. Daca ai o asemenea educatie atunci te descurci chiar si cu firewall-ul din Windows si cu un antivirus gratuit gen Microsoft Security Essentials, Avira, Avast, AVG, etc. Ba chiar te poti descurca si fara antivirus daca stii sa faci un management bun al conturilor de utilizator din Windows, ajustand drepturile de citire/scriere(acces). Oricum, un antivirus gratuit ofera o protectie destul de buna. De antivirusi comerciali(desi teoretic ofera o protectie mai buna) nu vorbesc pentru ca e vorba de scos ceva bani din buzunar, iar de piraterie eu nu comentez...mai ales ca e interzisa prin politica site-ului.

| Goldenboy97 a răspuns:

Bitdefender

| GosGrl a răspuns:

Avastul

| RobertNicolae_4355 a răspuns:

Dupa parerea mea Avira... Mai toata lumea il folosestewinking