| xRoocked a întrebat:

Rog seriozitate MAXIMA.
As vrea sa stiu cum arata hernia si ce simptome are.

Sincer, nu prea stiu cum arata o hernie si sunt destul de speriat deoarece am fost operat cand am fost mic si nu prea vreau sa fiu si acum... Exista ceva simptome sau nu stiu?

Am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nuteuitainspate a răspuns:

Hernia apare atunci cand te fortezi sa ridici ceva greu si operatia se face in zona stomacului in stanga sau dreapta si nu e recomandat sa ridici ceva greu deoarece ai mai fost operat/operata!

| xRoocked explică (pentru nuteuitainspate):

Am fost operat si in stanga si in dreapta. Dar nu stiu daca as mai avea acum ceva. Nu ma doare nimic sau ceva de genul dar ca masura de siguranta as vrea sa stiu cum e.