| Hexiled a întrebat:

S-a terminat si vara, am mancat in fiecare zi, prajit/fiert/gratar dar nu m am ingrasat. Ma intreb oare daca ma apuc sa fac exerciti fizice ca sa mi dezvolt muschi si pe urma poate sa ma apuc de sala as avea vreo sansa sa iau in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Calculeaza-ti caloriile si ai sa te ingrasi.
Foloseste Google pentru mai multe informatii.

| Mayhem666 a răspuns:

Daca mananci mancare prajita si pe gratar si apoi faci exercitii fizice nu ti se dezvolta muschii. Trebuie sa mananci sanatos si bine si sa faci sala ca sa ti se dezvolte muschii. Daca mananci nesanatos, si apoi te apuci de sala, iar peste 2 saptamani renunti, sigur ca o sa iei in greutate.

| azd a răspuns:

Asa eram si eu acum 1 an si ceva. orice fel de mancare pe care o mancam nu punea nici un fel de grasime si eram slab... aveam 50+ kg la 1, 75.
Dupa ce m-am apucat de sala, iar in prezent m-am cantarit (dupa 1 an si ceva de sala ) 64 de kg Si nu sunt numai grasime ci mai mult fibra (fara sa ma dau mare).
Sfatul meu : apuca-te de lasa ai numai beneficii (arati bine, viata sanatoasa, etc.) dar ai grija cum faci exercitiile sa nu te crazi hulk in primele luni sa iti rupi mijlocul, umerii sau vreun muschi.