| Morsa123 a întrebat:

S-ar putea sa ma operez de apedicita, dar mi-e frica, daca nu ma mai trezesc? Daca nu stiu ce, ma gandesc la ce e mai rau stiu ca e o operatie banala dar nu stiu cum sa scap de frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bubu12234 a răspuns:

Fix asa ziceam si eu inainte de operatie, a fost groaznic, doar ideea de operatie, dar sa stii ca nu e chiar atat de grav si vei fii bine. eu am ajuns la limita la operatie si nu am mai avut alte variante. nu te impacienta, gandeste pozitiv. multa sanatate iti doresc!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alexul99 a răspuns:

Pai, gandeste-te ca daca nu o faci si prezinti simptome se va agrava mult mai rau, deci recomand sa o faci orice ar fi atunci cand prezinti simptome specifice apendicitei, sansele ca ceva sa nu mearga bine sunt undeva la 0, 1% deci stai linistit.

| SpKH a răspuns:

Stiu ca e greu, dar ignora. E o operatie extrem de simpla si comuna. Trebuie doar sa treci peste faptul ca e inconfortabil

| Morsa123 explică:

Maine ma vo duce la spital pentru un consult dupa voi vedea daca am sau nu apedicita, va multumesc pentru sustinerea morala.