| redllyx a întrebat:

S-ar putea sa sufar de FIMOZA si am urmatoarele intrebari :
- doare operatia? cum e? cat dureaza?
- cum as putea sa ii spun mamei/parintilor ca sufar de fimoza? imi e putin rusine...
- cat timp nu pot intretine relatii sexuale dupa operatie;
- voi putea intretine relatii sexuale daca fac operatia?

Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei123654789 a răspuns:

1.Operatie nu doare, deoarece esti sub anestezie locala, se poate si generala dar poate duce la complicatii.
2. Operatir de fimoza e numita frumos, Circumcizie si consta in taierea preputului, pielea ce iti acopera glandul.In religie era denumita "Taiere imprejur" si inca este folosit de catre evrei si americani(mai mult evrei) pe motive religioase si este efectuat de catre tatal copilului pe viu(necesita a naibii de putina pregatire medicala)
3. Dureza mai putin de 10 minute.Probabil 30 cu tot cu anestezia si operatia in sine.In mod normal dura 5 minute ceremonia asta la evrei.Pe cand taierea doar 10 secunde. Vorbesc de trecut bineinteles, acum totul e steril si fara durere.
4.Le spui pur si simplu, nu o sa te invinuiasca pentru asta, si nu au de ce sa fie prea suparati, e o operatie aproape la fel de usoara ca scoaterea unui dinte.Doar ca e mai multa pregatire.
5.Cam pana rana, se cicatrizeaza, adica vreo saptamana si cam inca una, pana cand glandul se obiznuieste fara preputul ce il proteja, adica o sa te jeneze un pic la erectie.
6. Avand in vedere ca americanii, evreii si turci sunt circumcisi de mici si au vreo 5-6 neveste(vorbesc de turci) si nu stiu cati zeci de puradei,da poti intretine mult si bine cate relatii sexuale vrea sufletul tau.
Nu iti fie teama,gandeste-te ca unii oameni isi fac operatia asta singuri, dar nu te indemn la asta, va durea ca naiba deci NU! Oricum, fara grija, vei fi mai bine dupa.

| redllyx explică (pentru Andrei123654789):

Iti multumesc din suflet pentru acest raspuns! happy

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa te adresezi unui medic urolog. Operatia este simpla. Vorbeste cu tatal tau.Nu trebuie sa-ti fie rusine. Orice om se poate imbolnavi.