| giuliaelena666 a întrebat:

Saalut,dupa ce fumez de obicei ma doare stomacul si cred ca am gastrita de la fumat, nu fumez de mult dar eu nu cred ca e de la tigari. Daca ma opresc din fumat poate sa dispara durerea de stomac? Fumez 1-2 rigari pe zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sunt unii care spun că se pot opri oricand din viciul lor. Dar atunci când o vor face vor vedea că au lăsat în urmă o mulțime de probleme de sănătate care le vor târâ cu ei toată viața.
Așa și la tine. Renunță la țigări chiar dacă efectul negativ al acestora nu ar fi apucat să se manifeste. Cu cât mai mult că deja au apărut problemele!

| alina2k18 a răspuns:

NU au treaba cele 2 tigari/ zi cu durerea.
Du-te la medic.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Da! Foarte sigur va dispărea.

| giuliaelena666 explică:

Voi ati patit?

| minrest a răspuns (pentru giuliaelena666):

Da, cum sa nu. Lasa-te, si vei vedea daca iti trece. Te doare chiar dupa ce fumezi, pai normal, se varsa acizii in stomac, sub efectul nicotinei.