| mihayy124 a întrebat:

Am 12 ani. 68 kg si 1.70 m. Si as vrea sa slabesc. Cum as putea? Ce dieta sa folosesc. Sa nu fie f stricta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| A4T3Ch a răspuns:

Salut.Incearca sa mananci mai putina paine la mancare,orice fel de mancare, nu mai consuma prea mult zahar, mananca mai multe legume in loc de salam, in loc de carnati, de parizer s.a.m.d...Seara dupa ora 18, indicat 16, dar maxim 18, daca ti se face foame ia-ti un mar, sau un fruct si iti trece foamea, practica asta in timp indelungat si ai sa vezi ca o sa aiba efect.

| mihayy124 explică (pentru A4T3Ch):

Ms de raspuns. Acesta cred eu ca e cel mai bun.

9 răspunsuri:
| DushulRece a răspuns:

Aveti 10000 de intrebari de genul asta cu tot felul de grasi care vor sa slabeasca... cauta in arhiva si o sa gasesti 100 de retete, nu mai puneti mereu intrebarea asta

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Esti in crestere, pe masura ce te vei inalta vei slabi

| Mirela77 a răspuns:

Destul de simplu! Intrucat esti in crestere nu trebuie sa aplici masuri drastice pentru ca nu mai cresti corect si apoi vei suferi toata viata.
Renunta o perioada la cartofi prajiti, cipsuri, sucuri(poti bea sucuri ligth cum e cola sau pepsi)dulciuri(o inghetata pe zi dar sa fie simpla fara ciocolata sau aluneicina cel tarziu la 18 sau 19 si data tot simti foame la culcare un fruct si iaurt simplu te pot ajuta.

| mihayy124 explică (pentru Mirela77):

Si acesta cred ca e bun dar mai bun cred ca e al iei

| catyZz a răspuns:

Http://www.divahair.ro/diete_si_slabire...sper sa iti fie de folos.am citit articolele sunt destul de simple si eficiente :*

| MeowRucs a răspuns:

In primul rand, vreau sa-ti spun ca nu cred ca esti grasa. daca ai 1.70, automat trebuie sa ai intre 65 si 70 kg. dar daca tu chiar vrei sa slabesti incearca sa mananci, daca poti timp de 2 saptamani pui fiert cu salata de varza, cat vrei, cat poti si cand iti este foame. eu am reusit sa slabesc 12 kg. si vorbesc foarte serios. si este pentru orice varsta. mult succes happy

| mihayy124 explică (pentru MeowRucs):

Sunt baiat

| A4T3Ch a răspuns (pentru mihayy124):

Lafel si eu happy, sunt baiat, nu fata tongue