| danielivan a întrebat:

Sal, am si eu o nelamulire, eu ajung acasa pe la ora 23 :00 24:00
si ma pun sa mananc, si cand mananc nu ma mai opresc pana nu ma satur definitif. mananc mult la sera, este vreo problema ceva daca mananc cu 30 minute inainte de a ma pune la somn? ce mi se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Nu ti se poate intampla nimic, doar ca vei mai adauga cateva kilograme peste noaptehee heeUite cam ce ar trebui sa eviti:

grasimile, dulciurile, cofeina, prajelile si mancarea picanta.
Unele alimente sunt deosebit de periculoase atunci cand sunt ingerate pe timp de noapte. Mancarurile picante, prajelile si orice are continut ridicat de zahar, cofeina si grasimi ar trebui evitat din cauza riscului mare de indigestie. Bafta!

| zalisa a răspuns:

Ai să ajungi cât un balon cu aer caldlaughing
Încearcă să nu mai mănânci mai târziu de 20:00 seara, mai ia gustări întra mese, etc.laughing

| ioanamaria56 a răspuns:

Ai sanse de o durere de burta. Mi s-a intamplat si mie.

| Fan7a a răspuns:

Eu nu stiu dar situ ca daca mananci mult seara, adica in general daca mananci seara o sa te ingrasi

| deeuh a răspuns:

SALL! Din pct de vedere al sanatatii nimic. Doar sa ti se faca rau peste noapte si sigur sa te ingrasii foarte tare. Normal Masa trebuie luata cu 3-4 ore inainte de masa nu numai pentru mentinerea silueteilaughing ci si pentru sanatate. Ma rog eu sunt fata sh tin mult la silueta. tuh... esti baiat nu prea te ingrijoreaza lucrul asta...

fundita?:*

| soniabonia99_4070 a răspuns:

Iti dau un ultim sfat

te vei ingrasa reduce la a mai manca dupa ora 18:30/19:00