| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema...Nu pot sa invat ziua sub nici o forma. Ajung acasa de la scoala pe la 4 jumatate, mananc, imi fac o cafea si ma apuc de teme. Vine bacuuul! Doar ca mi se inchid ochii si nu ma pot concentra. Ma chinui asa pana pe la 8, fara sa retin prea multe. Iar la 8 ma apuca o pofta de scris incredibila, nu imi mai e somn deloc. As vrea totusi ca la ora asta sa termin deja cu temele.
Ce am?

2 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Nu e vina ta.Si eu am randament mai mare tot seara.eu de cand vin de la scoala pana la 6 dorm si apoi ma apuc de teme pentru nu pot sa ma apuc inainte ca ma prapadesc de somn.In orice caz problema ta sunt lectiile, deci nu le mai face.Am glumit.Eu zic sa te apuci de lectii dupa un somn bun pe la 6 si scapi.Altfel pierzi ziua degeaba.

| dulcica1904 a răspuns:

Ca sa nu mai fii obosita te agiti cateva minute(alergi,tipi,canti, sari, etc) iar apoi stai linistita 5 minute si nu te mai simti obosit.
la mine merge in totdeuna
sper ca te-am ajutat