| adiTzaa19 a întrebat:

dau funda, dar va rog mult sa ma ajutati! sunt baiat, am 12 ani, si aveam o voce super tot timpul, dar de acum 2 luni, a inceput sa mi se ingroase vocea! crying am facut un pic de rosu in gat, si de atunci... e clar ca sunt in varsta adolescentei, dar ce sa fac cu vocea sa nu mi se mai ingroase? ceva sa tina pana la 20 de ani! vreau sa am vocea mea normala crying acum nu ma mai doare gatul de 1 luna. dar vocea mea e putin groasa... crying ce sa fac? ajutati-maaa! crying crying crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Nu te mai jena atat ca e ceva normal sa ti se ingroase vocea eu cel putin nici macar nu am observat asta
funda pls big grin

| username_5501 a răspuns:

Nu ai ce face e iremediabil obisnuieste-te mai bine cu o voce groasa decat cu una subtire de strans de c***e.