| Printesyka a întrebat:

Varul meu la varsta de 17 ani a inceput sa i se ingroase vocea dar e foarte groasa, ii este rusine sa spuna ceva. El crede ca nu-i se potriveste ca e prea puternica pentru el. Ca sa intelegeti mai bine el e foarte retras si pana acum a vorbit cu o voce foarte subtire si e ceva nou pentru el. Va rog daca ati putea sa-i dati un sfat care sper sa-l imbarbateze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca asa intimideaza lumea cu vocea care o are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era si varsta sa se maturizeze, cel putin fizic, ca mintal vad ca a ramas un idiot. nu am auzit asa prostie in viata mea. spune-i daca nu vrea sa moara singur sa iasa din carapace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Spune i să stea linistit, că nu este singurul cu voce groasa m ai sint băieti de virsta lui sau mai mari care au voce groasă, de exemplu Iosif sava ce voce n groasa avea si era realizator tv, asa că si el poate ajunge departe, vocea sau timbrul vocal al omului il face diferit de altii, si asta e bine.