| Kindal38 a întrebat:

Salut! Am 15 ani sunt baiat si am vocea ciudata si subtire. Acum 2 ani am aflat ca mai am o voce mult mai groasa. O pot folosi ca o voce normala nu ma doare gatul sau ceva. Suna ca o voce normala, groasa pe care toti prietenii de varsta mea o au. Si ma gandesc daca voi ramane mereu cu astea doua voci (cea groasa si cea normala cu care m-am nascut) sau mi se va ingrosa vocea normala. Voi ce ziceti? Vocea cu care m-am nascut se va ingrosa? N-are treaba cu vocea groasa aia descoperita acum 2 ani?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai gasit vocea mai groasa? La varsta ta vocea este in schimbare, nu ca ai gasit tu alta voce.

| Kindal38 explică (pentru darrio2007):

Gen am vocea mea normala doar ca am descoperit ca pot face alta voce mai groasa. Nu are treaba vocea normala cu vocea descoperita nu? Cea normala mi se va mai ingrosa?

| darrio2007 a răspuns (pentru Kindal38):

Da, se mai ingroasa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se va îngroșa puțin.

| ionur a răspuns:

Mergi la vocea României. Cine știe ce voce mai iese din tine.