| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.Imi lacrimeaza ochii, mai ales afara in frig si vant, nu stiti ceva ce sa administrez sa imi treaca? vara asta mi-am administrat proculin si nu mai imi lacrimau ochii, dar acum cum a venit frigu iar imi lacrimeaza si nu-mi place deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la oftalmologie, nu lua după ureche. Ochii sunt organ pereche care necesită îngrijire medicală de specialitate.
Medicul îți va prescrie un tratament.
Sănătate!
Pa, pa.

| Vladuthz a răspuns:

Stai mult si aproape de monitor? Asta poate fi o cauza principala.

| DNSK a răspuns:

Daca lacrimarea este excesiva, se poate sa-ti fie obstructionat canalul nazo-lacrimal. Pentru asta trebuie sa mergi la oftalmolog. Nu e in regula si vara si iarna, asa ca nu-ti agresa ochii cu picaturi fara sa stii exact care e cauza care produce lacrimarea

| muzafrumusetii a răspuns:

Du-te la doctor sau cumparati ochelri
3 f