| adiTzaa19 a întrebat:

acum vreo jumatate de ora, m-a inceput o durere de cap, am greata, si nu stiu daca imi vine sa vomit sau sa ragai! ce sa fac? ce sa iau? am nurofen raceala si gripa si paracetamol (P. S nu sunt racit). Ieri am avut tot simptomele alea, si nu prea am mai mancat de 2 zile. ce sa fac? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu lua niciun medicament de capul tău. Nu poți ști care sunt motivele pentru care te simți așa.
Bea un ceai de mentă și încearcă să mănânci puțin, câte puțin.
Încearcă și să te odihnești; poate fi din cauza stress-ului, malnutriției, neodihnei.
Sănătate!

| OanaG a răspuns:

Sunt multe cauze,si eu am dureri de cap de frunte,si am fost la medici, inclusiv la un neurolog, si a zis ca n-am nimic.Manana si daca vezi ca simptomele nu trec, mergi la medicul de familie.

| Ralucutza a răspuns:

Mananca si vezi daca iti trece, eventual pe urma apeleaza la medicamente.