| George021837 a întrebat:

Salut, am o problema, în urma cu 4 luni am facut scandenberg și sala și cred ca m-am forțat prea mult la ambele și acum de fiecare data când fac flotari sau orice mana stânga îmi trosnește cum o întind și am aștept 4 luni sa văd dacă îmi trece dar am un tendon la cot ca sa zic asa și se muta când întind mana și atunci trosnește dar dacă apăs pe el și îl țin în partea de sus nu mai trosneste și dacă îl leg nu mai pot face nimic cu acea mana pentru ca ar trebui strâng foarte tare
Ajutor va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la doctor... si eu am avut accidentari la tendoane. Un doctor te ajuta MULT mai repede sa scapi de probleme.

| George021837 explică (pentru Cosmin86):

Nu știu dacă mă poate ajuta poate ar trebui o intervenție medicala si nu vreau asta pentru ca ar dura mult timp pana la recuperare doar ca nu este grav doar mă încurcă la exercitii pentru ca trosneste tot timpul și e mai greu
Dacă l as lega strâns n ar mai trosni doar ca atunci n as putea face exercitiile

| Cosmin86 a răspuns (pentru George021837):

Ce interventie medicala... fizioterapie + kineto daca e cazul. Fizioterapia la mine a dat rezultate instant.

Eu am facut skandenberg competitional si la concurs toti smucesc pe incheietura, nu face nimeni "lent" cum faceam noi la scoala pe banci. Asa ca mi-am miscat cateva tendoane.

| George021837 explică (pentru Cosmin86):

Ok, am inteles, mulțumesc mult de sfat

| BuLaNNNeL a răspuns:

Incalzeste-te bine. Dacă persista du-te la un control.