| dbem17 a întrebat:

Sal TPU, Am 20 de ani (1, 73 m) si am o problema cu greutatea, spre deosbire de alti eu sunt foarte slab,(57 kg si ar trebui sa am in jur de 60-70kg) am fost si la sala (6 luni) dar nici un rezultat remarcabil.Nu ar fi problema ca nu mananc, consum cat 2 la o masa dar nu inteleg cum de nu se lipeste nimic.As dori niste sfaturi. THX

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Onio a răspuns:

Probabil esti o fire colerica, ai arderile foarte rapide, probabil ai si grupa sanguina AII. Stresul este iarasi un "inamic" al kilogramelor in plus, deci stai cu mintea relaxata. Este indicat sa mananci regulat minim trei mese pe zi, in special micul dejun sa fie consistent sa ai energie peste zi, iar cina sa fie iarasi consistenta si la aproximativ o ora jumate inainte sa te te pui sa dormi, deoarece stomacul "lucreaza" mai bine noaptea, cand celelalte organe consuma mai putina energie fiind in stare de relax. In cazul in care fumezi este indicat sa te lasi, acceasi indicatie si pentru cafea, cola, produse care contin cofeina, si iti maresc tensiunea si iti pun organele intr-un ritm accelerat rezultand o ardere mai rapida. Bauturile spirtoase la fel. Sa mananci dulciuri, dar nu excesiv, si sa faci miscare. Dar cel mai indicat sunt sfaturile unui nutritionist. Bafta la kilograme.

| AndreeaIonela29 a răspuns:

Păi mănâncă 2 pâini în fiecare zi. O să vezi că o să te îngrași. Trebuie să mănânci foarte multe prăjituri cum ar fi : SAVARINELE, AMANDINELE etc. Și cu timpul o să te îngrași ai să vezi.
P.S : dacă vrei poți consuma mult COLA. E foarte bun pentru îngrășare. Am simțit pe pielea mea. love struck Și eu eram slabă, dar acum aș vrea să dau jos. Așa că ascultă-mă, e de bine. O zi bună!