| GaleataDeChiftele a întrebat:

Sal TPU am fost la dentist acum doua zile cu o masea cariata si mi-a spus ca incearca sa nu-mi scoata nervul.Mi-a pus un pansament si a zis ca e medicament si acum nu ma doare rau doar ca atunci cand apas pe ea sau cand mananc in ea ma doare.dar e o durere diferita.si ma doare si toata partea pe care e asezata...stiti cumva ce se intampla? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! În primul rînd ai răbdare să se vindece zona aceea, ai o infectie acolo, de aceea nu ti a scos nervul, si ti a pus doar pansament cu antibiotic. După ce i ti trece durerea si infectia se retrage, atunci i ti scoate nervul, te doare partea pe care este asezatpă măseaua deoarece este infectată si rezonează durerea, o simti in toată gura. Răbdare, si urmează cu strictete sfatul medicului.

| Madayna a răspuns:

Asa m-a durut si pe mine o masea si am avut infectie, mergi la control si spune-i cum te doare.