| Natty1403 a întrebat:

Sal TPU, am o problema. De o saptamana am niste probleme cam naspa cu mama si ma simt epuizata, stresata, mananc constant, nu pot invata, nu mai pot face nimic. Nu stiu din ce cauza si ce pot face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai poate esti stresata

| RobyDeveloper a răspuns:

Vorbeste cu o ruda (tata, matusa) sa mergeti la psiholog sau cu un consiiler scolar.
Daca esti interesat de subiectul la care ai intrebat te astept cu un cont pe http://gh-zone.eu

| Ηλοδεξ_Λαυρεντιυ_1999 a răspuns:

Asta depinde si de varsta ta probleme cu parinti apar la varsta adolescentei si nu numai referitor la scoala probabil capacitatea ta de concentrare este influentata de dispozitia pe care o ai zi de zi incearca doar sa elimini stresul iesi cu prietenii in oras ocupa.ti timpul liber cu un hobby, socializeaza cu oameni noi si ignora problemele ce le ai acasa

| Natty1403 explică (pentru Ηλοδεξ_Λαυρεντιυ_1999):

Nu am voie. Nu ma mai lasa. Ma tine inchisa in casa. Si da, sunt adolescenta, am 16 ani.

| Ηλοδεξ_Λαυρεντιυ_1999 a răspuns (pentru Natty1403):

Ok nu te lasa, te tine din scurt... Gandeste.te la ce anume o face fericita pe mama ta si incearca sa-i faci pe plac in general mamele sunt cele care ajuta ascund si tin partea

| Diana1993levy a răspuns:

Vorbeste cu mama si cereti scuze indiferent ai vina sau nu si aaculta sfaturile ei. Cum parintii ne sfatuie nimeni nu o va face.♡♡