| marilux a întrebat:

Buna, am o mica problema.
De cateva saptamani simt ca raman efectiv fara aer, ma sufoc si trebuie neaparat sa oftez de minim 5 ori in 2 MINUTE (am 16 ani). Nu stiu daca e un tic sau ca sunt prea stresata sau ca poate am vreo problema la plamani/inima/?
Sunt super ingrijorata, voi merge cu mama la medicul de familie saptamana viitoare cred, dar pana atunci nu mai pot rezista si chiar as vrea sa stiu ce pot avea.
Vreau sa stiu cine a mai trecut prin ce trec eu si... care era cauza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti avea o problema respiratorie, de astm sau un deficit de magneziu.
O consultatie la medic ti-ar clarifica situatia

Răspuns utilizator avertizat
| BunaZiuaMerio a răspuns:

Poate ai astm.