| Anonymus3000 a întrebat:

Azi dimineata m-am trazit cu o durere a urechii drepte nu stiu ce s-a intamplat nu ma doare foarte tare ma doare doar cand apas prea tare oare m-o fi tras curentul? Sau din cauza plajii ca am stat in apa si mi-a intrat apa in urechi destul de adanc voi ce credeti ca e si ce sa fac sa scap de durere?
PS: Nu e otita pentru ca am avut si stiu cum e nu e asa asta e o durere usoara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate te-a tras curentul de te doare urechile asa tare durerea dispare in 2 - 3 zile.

| Minnie a răspuns:

Otocalm sunt niste picaturi pentru urechi f bune pentru cazuri de "tras curentul" si alte accidente usoare nelegate de vreo boala

| TaviSMURD a răspuns:

Nu are legatura cu plaja. Daca faceai insolatie te durea capul. Poate fi de la curent intr-adevar. Incearca sa iei un paracetamol unu la 6 ore daca te doare mai tare ia nurofen (oricum ia un analgezic ) in caz ca nu-ti trece fai o vizita la doctor (ORL)

| Feeltheflow15 a răspuns:

Mergi la doctor...

| tas333 a răspuns:

E de la plaja.eu am patit la ambele urechi. turbam de durere cand apasam straight face.o sa iti treaca intr-o zi maxim

| tas333 a răspuns:

E de la plaja.am patit asta, si ma dureau ambele.o sa-ti treaca intr-o zi maxim happy