| Diegoxyz a întrebat:

Din nou, vin cu o problema, ca doar na. happy
Cand nu sunt atent gen nu ma focusez pe ceva anume si ma "pierd in privire" vad un punct negru pentru 2 secunde si dupa cand ma uit la el dispare.
Ce credeti ca ar fi? Vreau sa zic ca săptămâna asta am avut ochii foarte obosiți si am si miopie(ramane de aprobat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

: )) Cel mai probabil ești fericit în acel moment. Și mie mi se întâmplă asta parțial. Fiindcă eu nu sunt un receptor bun

| Steph890 a răspuns:

Cel mai probabil ai nevoie de ochelari. Mai bine ai merge la un oftalmolog. Si eu vedeam punctele alea si m-am trezit cu miopie

| Diegoxyz explică (pentru Steph890):

Si ce iti face? trebuie sa specific eu ceva si cum se face cu dioptriile?

| Diegoxyz explică (pentru Diegoxyz):

Dacă vrei

| Steph890 a răspuns (pentru Diegoxyz):

Au niste aparate speciale care iti stabilesc dioptria si de ce sufera mai exact ochiul. Face un control sa te verifice cat vezi tu pe un panou niste litere. Daca nu prea mai vezi, du-te la oftalmolog