| Dandelion7 a întrebat:

Sal, TUTUROR! O intrebare stupida : ti se deterioreaza vederea daca stai cu putin din breton in ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristinamihaela97 a răspuns:

Salut! Cred ca pot sa iti raspund eu la intrebarea asta. Si eu am un breton mai lungut care imi vine in ochi, si mai port si ochelari pe deasupra. Medicul meu mi-a spus ca bretonul nu afecteaza vederea decat daca este des si ne impiedica sa vedem la distanta. Atata timp cat este rar si putin nu are ce efecte negative sa apara.

Sper ca te-am ajutat. Sa auzim de bine!

| Dandelion7 explică (pentru cristinamihaela97):

Hey, mersi, vreau sa declar raspunsul tau castigator, dar in dreptul tau nu imi apare " Declara raspuns cstigator. Mai astept sa vad daca apare maine. Oricum multumesc mult, mai incerc, bye, pup :*

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, dar nu mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se deterioreaza nimic, insa te va enerva totusi senzatia cum ca iti intra in ochi, trebuie sa-l tunzi mai des.
Te pup!

| PreaTareღ a răspuns:

Da, unpic sa te afecte da, 15% de deterioreaza.

| Meow15 a răspuns:

Da, puţin.

| ioanaAn a răspuns:

Mai bine l-ai tunde decat sa stai cu el in ochi, nici nu-ti face bine la sanatatea ochilor si nici nu e chiar atat de frumos.

| Astropuf a răspuns:

Putin da si eu am stat cu bretonul pe un ochi si mă obisnuisem asa daca mi.l prindeammi se părea ciudat

| Dandelion7 explică:

Nu e foarte mult peste ochi... varfurile bretonului sunt putin peste ochiul stang.

| Omgunstoppable a răspuns:

Daca stai non-stop cu el peste ochi da. Ti se poate inrautatii vederea.happy