| νєησм a întrebat:

Vreau sa imi dau gaura in ureche sa-mi pun cercel, dar in care: in dreapta sau in stanga? Am auzit ca dreapta e pentru poponari. Doar chiar tare? Va curge sange? Se va infecta? Sfaturi, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Annaa a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-ti faci gaura in urechea stanga.Nu doare aproape deloc. Iti curge un pic sangele dar dupa aia va inceta. De regula, cand iti faci gaura in ureche, iti pui un cercel de aur sau argint, ca sa nu se infecteze. Te sfatuiesc sa nu-ti pui tinichea ca va fi naspa. Ca sa nu se infecteze poti sa-ti dezinfectezi cercelul care il pui in ureche cu spirt. Daca iti faci la doctor va fi ok. Daca iti faci tu acasa sau cu prietenii, sterilizeaza si acul (sau cu ce iti faci gaura) cu un pic de spirt. E cel mai bine. Sfat: daca te doare foarte tare, si vrei sa se vindece mai repede, poti unge in fiecare seara cu un pic de crema cum ar fi tetraciclina. Bafta!

8 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

E mai bine in stanga...Iti va curge putin sange la inceput dar nu se va infecta... Funda?; x

| sKilL a răspuns:

Fa-ti in urechea stanga... e adevarat ca se zice ca vai in dreapta poponari dar nu asculta porcariile astea. poti sa-ti faci in ambele urechi nu mai e ca de demult cand era ceva "vai vai vai". te va durea putin. si sange iti va curge, nu foarte mult. ia-ti un cercel medicinal si tine-l mai mult. va fi necesar sa-l mai scoti sa dai cu spirt la gaura sa nu se infecteze si tot asa. Succes!

| xXCrissXx a răspuns:

Poi procedeaza asa : iti freci un pic cu sare locul in care vrei sa faci gaura adica in ureche si dupa aceea bagi acul si nu o sa simti absolut nimic crede-mawinking. Succes :*

| GabyEminem_7200 a răspuns:

Ba daca vrei sa-ti bagi cercel baga-ti in stanga! Sa stii ca nu doare!
O sa-ti curga ceva sange, dar nu se va infecta! Sper ca te-am ajutat.Pls funda...

| Mortish a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza in ce ureche ai gaura fiindca tie sa iti placa cum arata...nu exista chesti de genu daca ai in urechea dreapta esti gay sau in stanga esti afemeiat.

| ionutcatalin918 a răspuns:

In stanga e bine sa iti faci gaurawinking

| AdiFifa a răspuns:

Salut.
Cercelul la baieti se poarta in urechea stanga, dar dupa ce impresie mi-ai dat te-as sfatui sa nu-ti pui deloc cercel, nu e de tine.

| MaManancaCoaili69 a răspuns:

Luca dinu e poponar