| geanta a întrebat:

Am o prietena e adulta si ai curge sange din ureche stanga si acum ceva timp si din dreapta ia curs ce ar putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nimeni nu-ti poate spune cu certitudine aici, pe TPU.Sa mearga la medicul ORL-ist.O cauza probabila ar putea fi perforarea timpanului cand apar scurgeri purulente si/sau sanguinolente.

| Maariiaa a răspuns:

Sunt multe sugestii pe care le poți primi aici pe TPU,însă problemele de natură medicală necesită asistență/consult specializat. Trebuie să meargă la un medic, pentru că problema se poate agrava. Eu spun că ar putea avea otită, dar nu sunt medic. Să se ducă la medic cât de repede posibil!

| Veverita a răspuns:

Ar putea avea otita...

| geanta explică:

Dar ea cam bea si as crede ca o fi de la bautura poate o avea tensiune si de aia cred cai curge sange pentru ca i-a curs si din nas? o fi tensiunea?