| seby27278 a întrebat:

Salata de fructe ingrasa? eu mananc in fiecare zi salata de fructe cu kiwi, mandarine si banane, este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| costis a răspuns:

Nu cred ca problema e ingrasatul, ci protectia stomacului, mai ales daca Kiwi si mandarinele sunt acre. E bun un echilibru intre mancarea preparata termic si cruditatile.

| Felix2009 a răspuns:

Nu ingrasa absolut deloc, este usoara si foarte sanatoasa. Cei care nu stiu dar totusi dau raspunsuri ar trebui sa se abtina.

Răspuns utilizator avertizat
| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Pai trebuie sa stii mai intai cate kalori are fiecare fruct...dar salata de fructe nu ingrasahappy

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

O sa te faci cat un camion sad

| garetbora a răspuns:

In mare parte fructele nu ingrasa, la banane parca e o exceptie, oricum nu cred ca te ingrasi de la fructe, dulciurile sunt cele viclene

| seby27278 explică (pentru garetbora):

Nu pun frisca deloc

| skilletwhispersinthedarkheroandinvincible a răspuns:

Fructele nu ingrasawinking. Numai sa nu pui multa frisca. Fructe poti sa mananci cate vrei. De ingrasat nu te ingrasi, te mentii in formawinking. Dar inainte sa dormi sa nu mananci fructe, deoarece stomacul tau te va tine treaza pentru a digera ceea ce ai mancat.