| nairpic a întrebat:

Sall all! am 13 ani! am mai pus o intrebare asemanatoare cu cea ce o sa va intreb! pare prostec ca va mai intreb odata dar a sa fiu sigur! deci! am 13 ani! sa spunem ca de cateva ori pe zi cand trag aer adanc in piept simt un junghi in zona inimii! dar si cadn ma odihnesc cadn mai fac miscari bruste simt dar acum cand sunt mai relaxat parca si cand ma aplec simt mi sa mai agravat si nu stiu dc! dar de ex cadn sunt la scoala simt oleaca apoi dispare si nu ma mai doare deloc! ce sa fac? mi sa mai raspuns de la gabriela parca expert TPU sa stau linistit ca e de la pubertate! nu stiu ce sa fac1mie frica sa ma duc la doctor eu sunt fricos de felul meu de spital si mi-e frica sa nu aflu ceva grozanic! va rog sa-mi raspundeti! stiu ca nu aveti ce face dc imi raspundeit dar poate aveti experienta in medicina sau nu stiu! va rog sa-mi spuneti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Ma, inteleg, ti'e frica sa nu ai vreo boala incurabila, da' ce nu inteleg e de ce tu preferi sa mori nestiind de boala respectiva in loc sa ti'o tratezi?

Meri ma la doctor el iti va da tratament.

| alinutza83 a răspuns:

Mergi neaparat la medicul de familie. Preventuiv. E mai usor sa previi decat sa tratezi!
Exista o multitudine de cauze.Eu am patit asa din cauza unui inceput de gastrita. Fa-ti niste analize si urmeaza tratamentul daca e cazul! Oricum mai bine nu ar fi!

| Iasmiine a răspuns:

Nu cred ca e nimic grav. E din lipsa de calciu si eu mai patesc oh go on

| greenmile00 a răspuns:

Pai, si daca aici iti da cineva raspunsu corect, adica exact ceea ce ai, nu e ca la doctor? Poate cineva iti spune ca ai nu stiu ce la inima si o sa mori daca nu te tratezi. Ce faci?
Lasa frica de-oparte, si mergi la doctor. Asa pe un site, fara un consult, toate parerile sunt total aberante. Nimic concret, nimic nici macar apropiat de adevar. Ce vrei, sa fii incurajat, si daca ai ceva cu adevarat acolo o sa suferi fericit ca cei de pe TPU te-au incurajat happy
Braaaavoooo... du-te baietzica la doctor, spune-le alor tai sa te duca la un doctor, sau vorbeste cu ei de problema asta a ta. Esti barbat sau ce esti tu? Maine poimaine o sa spui ca ti-e frica si de fete.

| Ingerasull99 a răspuns:

Nu esti singurul si eu patesc acelasi lucru, dar am lasat-o in voia sorti. sfatul meu, du-te la doctor.

| problematic a răspuns:

Fumezi? daca fumezi, este posibil sa ai niste "gauri in plamani". insa cu timpul se vindeca, daca te lasi de fumat. insa la 13 ani, nu e cazul. junghiuri din astea aveam si eu. o sa treaca de la sine. este din cauza sedentarismului. fa sport si o sa-ti treaca.

sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| Ecou a răspuns:

rolling on the floor)))) frate chiar azi mi s-a intamplat... si nai de ce sa te sperii! chiar nu mi se mai intamplase de mult! deci ce fac eu ca sa imi dispara : apas cu putere exact in zona unde ma doare ma aplec si trag aer cu putere in piept si gatawinking sper ca te-am ajutat

| nairpic explică:

Nu logic ca nu fumez am 13 ani incerc sa duc o viata cat de cat sanatoas! am sa merg maine la un doctor maine dimineata cu taicamiu! sa vad ce am! va multumesc mult pentru raspunsuri

| snoopy_5277 a răspuns:

In primult rind anuntati parintii, anunto pe mama ta, ea te va ajuta.