| anonim_4396 a întrebat:

Sall all.Am o mare dilema... vreau sa slabesc si am incercat cu 1 ora-2 de sport pe zi, nu prea am mancat si am si fumat cam o tigara pe zi. Ce pot sa fac altceva? Sunt disperat nu stiu ce sa mai fac crying. Va rog nu dati raspunsuri aiurea. vreau doar raspunsuri clare si sigure plzwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alin_1073 a răspuns:

Frate calm, 1 la mana renunta la tigara [ e o porcarie daca tu crezi ca o sa slabesti asa, de ce nu tragi pe nas, slabesti imediat ce zici?] asa acum lucruri mai serioase, rabdare de asta ai nevoie rezultatele nu or sa se vada imd, incearca sa inlocuiesti masa de seara cu un pahar mai maricut de lapte dulce fiert [ cumpara unu cu grasimi putine] mergi la un hypermarket si cumpara niste greutati de prins la picioare si alarga usor 2-4 km pe zi, ai rabdare mananca mai calculat si incearca sa sari peste masa de seara cu metoda mea, multa bafta si renunta la tigari!

4 răspunsuri:
| sherlock a răspuns:

Cea mai buna metoda de slabit e sa ai o dieta buna, si sa arzi mai multe calorii decat mananci, exercitii fizice folosind cat mai multi muschi posibil.

| 1992 a răspuns:

Regula de aur intr-o dieta:nu manca seara, dupa ora 18-19.Iar sportul de orice fel este indicat, cel mai bine e sa alergi cu bicicleta sa urci si sa cobori scarile de cateva ori, la piscina daca te duci te si racoresti.Bafta si apropo nu manca prajeli tongue

| alinadumi a răspuns:

Incearca si cu suplimentele facute din plante acaiberry 900. Pe mine m-au ajutat!