| Reverse a întrebat:

Sall...am 12 ani, 1, 63 si 54-55 kg. Ce parere aveti-e bine asa?
Mie mi se pare ca sunt cam plinutzasad
Cam cate kg ar trebui sa am?
M'am apucat sa fac cam 200-250 abdomene/zi, mananc mai putin, fara sucuri, dulciuri(dar nu pot renunta definitiv la paine) si nu mananc dupa ora 6...intrebarea mea e:Cam cat credeti ca o sa slabesc intr-o luna urmand toate aceste "sfaturi"?
Ptr ca stiti si voi...vine vara si vreau sa ma simt bine intr-un tricoubig grin
Ms anticipat:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Draga mamei, ca sa arati ca o miss Univers ar trebui sa ai 53 de kg. Dar nu este nevoie sa te omori cu atatea abdomene, ca te epuizezi.Este bine ca ai redus painea si nu mai mananci seara.Si ai sa vezi cum ai sa slabesti! Pana la vara mai este timp si nu este asa urgent. Trebuie sa urmezi o dieta pe care poti s-o suporti si s-o duci pe termen lung. Dar asa cum esti acum esti foarte bine. Daca nu te mai ingrasi si o sa mai cresti(asta nu depinde de tine insa!), o sa fi perfecta!

6 răspunsuri:
| andy_3925 a răspuns:

Foarte bine! Nu esti grasa, dar nu trebuie neaparat sa fii grasa ca sa ai grija de tine!
Ai grija sa mananci la ore fixe si sa bei multe lichide.In legatura cu painea, inlocuieste-o pe cea alba cu painea neagra, cu seminte(chiar daca nu iti place gustul, te vei obisnui, crede-ma!)
Va dura ceva pana se vor vedea rezultatele, ideea e sa nu te descurajezi! Pe langa abdomene mai incearca niste exercitii de strething, jogging, pilates, sa faci cat mai multa miscare.

| sergiuflore a răspuns:

Felicitari. Putine persoane pot sa aunga asa de aproape de perfectiune. nu ai decat cu un kg mai mult. Acele abdomene sunt foarte bune pentru mentinere...numai sa nu te opresti de la mancat.

| boooooring a răspuns:

Ar mai trebuii sa te mai ingrasi cateva kiograme (pana la 58 kg)

intra pe:

http://dieta.romedic.ro/calculator_dieta.php

si completeaza casuta din >>> dreapta >>>

| Reverse explică:

Multumesc pentru raspunsuri:*
@daemon:ink 3 kg? eu vreau sa mai slabesc si tuh imi recomanzi sa ma ingras? nu te supara pe mine dar nu sunt de acord cu ce ai spus tu acolobig grinhappy

| Reverse explică:

Am ajuns la 53 kilograme...
in sfarsit

| giuliaroberta a răspuns:

Si eu am tot 12 ani 1.63 si 53 de kg si si eu cred ca sunt batoza este adevarat?