| anonim_4396 a întrebat:

Sall.Am avut mana rupta..de la incheietura. si cand mai aveam 1 saptamana de tinut mana in gips..am facut o radiografie..si dr. a zis ca e bine..si sa ma duc peste o saptamana sa imi scoata mana din ghips, dar eu nu m-am mai dus pentru ca a fost pastele si mi-am scos mana din ghips singur vineri 14. 4. 2012 si ma doare mana si acum(nu o pot folosi la multe lucruri) este normal sa ma mai doara si sa nu pot sa fac multe q ea 1 saptamana sau 2? mana a fost rupta, nu fisurata! Raspuns urgent plssssssssssssssss!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Du-te sa iti faca radiografie pentru orice eventualitate si sa iti dea trimitere sa faci recuperare fizica cu mana aceea

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Da este foarte normal nu trebuie sa ii porti fiarte mult de grija deoarece durerea nu va inceta...(o luna dupa ce tiai scoa mana din ghips o sa ai o senzatie nasoala)

| DarKnNNeS a răspuns:

Altcineva? sadsad