| SuntMidu a întrebat:

Salut! Mi-am scos mâna din ghips acum o săptămâna și de când mi-am scos-o am palma și încheietura vânată (unde am fractura nu e vânată pielea) e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Nu e tocmai normal.
Se pare ca ghipsul a fost prea strans si sangele nu a circulat.
Un masaj te-ar putea ajuta. Dar mai bine sa te vada un medic, sa nu fie ceva grav acolo.

| SuntMidu explică (pentru NunuNini):

Ghipsul nu a fost strans, dar multumesc de ideea cu masajul!