| Cosmin_Sanky_2002 a întrebat:

Salutare,am avut mana rupta de la incheietura acum 5 saptamani, ghips-ul mi-a fost scos la 3 saptamani iar acum nu am dureri de la incheietura in jos dar cand ma atinge cineva mai tare ma doare, nu dureaza mult durerea dar se simte, sunt putin trist deoarece este si mana dreapta, si nu ma mai pot bate.Sunt niste idioti care ma tot lovesc si sa ma agreseaza de cand am avut mana rupta, isi bat joc de mine acum.Imi puteti spune cand isi va reveni la normal mana? Adica cand o s-o mai pot folosi ca sa dau cu pumnul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Daca vrei sa dai cu pumnul in "niste idioti", eu te sfatuiesc sa nu faci asta fiindca locul ala este fragil si nu merita efortul sa-ti versi nervii pe niste oameni slabi care nu au habar de medicina, de pretuierea aproapelui, de ajutor, de iubire intre oameni - are vreun rost sa-ti irosesti: nervii, sanatatea, iubirea, energia pe asemenea indivizi? Ca sa te ajut medical, atunci ar trebui sa pui mana in fasa elastica si sa faci terapie recuperatorie la un centru special pentru asta. Daca esti din Oradea, atunci in Felix la Spitalul de Recuperare. Daca nu esti de acolo, atunci sigur la tine in oras este un asemenea loc si ar trebui sa faci aceasta terapie fiindca mai tarziu ramai cu dureri si dreapta e o mana importanta! Mana poart-o cu fasa elastica tot timpul fiindca osul nu este total refacut si te trezesti inapoi in ghips! Promiti ca pe "niste idioti" ii lasi in plata Domnului? Tu esti un baiat exceptional si de asta nu te lasa in pace fiindca vad ca te enervezi si lor asta le place. Vrei sa le faci mereu jocul? Crezi ca daca-i bati se rezolva? Eu zic ca alta ar fi solutia si una inteleapta! Numai bine!

| Cosmin_Sanky_2002 explică (pentru Caro34):

Multumesc si ai dreptate, nu merita pentru niste idioti.Multumesc ca mi-ai deschis ochii, voi incerca terapia

1 răspuns: