| vasilikalexx a întrebat:

Cand ma lovesc mai rau ma ia ameteala. Oi avea ceva sau din lipsa de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind te lovesti, unde? La cap, la picior?
Presupun ca e vorba de cap. E de asteptat sa ametesti dupa lovitura. Dar nu e bine daca te tot lovesti la cap. Vei face complicatii urite. Daca de cap este vorba, mergi la medic si fa o radiografie. Nu neglija si nu te mai lovi.

| vasilikalexx explică (pentru anonim_4396):

De exemplu acum 2 zile mergeam cu bicicleta si am vrut sa pun piciorul jos si m-am lovit la degetul mare la ungie si m-a luat cu ameteala? din ce cauza ma ia cu ameteala ca si cand ma lovesc mai tare la mana la picior ma ia cu ameteala

| anonim_4396 a răspuns (pentru vasilikalexx):

Asta chiar este inexplicabil pentru oricine in afara de medic. Chiar foarte ciudat. Lipsa de calciu nu stiu sa dea astfel de stari. MIINE sa te duci la medic, nu este gluma.