| introduaicinumele a întrebat:

Sall, am o mica, mare problema. De vreo 2 luni am ureache infundata si ma doare si maseaua, dar n-am carie. Cred ca m-a prins curentul cand am venit de la mare in vacanta ca am stat cu geamurile deschise. Acum, la scoala iaras stau in curent si ma enerveaza foarte rau! Profesorii imi zic de ce nu sunt atent la lectie, dar daca vorbesc asa incet si am si eu ureachea foarte rau infundata de unde sa mai inteleg? Pllllz ajutati-ma! Am incercat orice pentru a desfunda urechea si n-am reusit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Incearca sa te duci la doctorul de familie sa iti dea o trimitere la un specialist.Sar putea sa ai un dop de ceara. Daca ai un dop de ceara nu-i problema ala se scoate te doare un pic cand til scoate si dupa nu mai ai probleme. Oricum du-te la un specialist pentru ca el iti poate spune cu exactitate ce ai.Mult succes si sper ca te-am ajutat!happy

| someonelikeu a răspuns:

Mergi la doctor nu lasa sa mai treaca timpul deorece poti face infectie si poti fi internat la orl. cunosc pe cineva. si a avut aceeasi problema ca tine.

| introduaicinumele explică (pentru someonelikeu):

Chestia cu doctorul o zici ca sa ma sperii sau e adevarata? Si nu prea am timp sa ma duc la doctorhappy ca vin de la scoala pe la 7happy si nu mai am chef de nimichappy si daca plec mai devreme : imi da absente happy si ca sa le motivezi trebuie sa aduc tone de hartoage si sa ma duc la secretar, la doctor sa iau scutire etc etc happy si sambata si duminica e timp liber si nu vreau sa pierd pe la doctor happy

| someonelikeu a răspuns (pentru introduaicinumele):

Nu glum. prietenul lui sora mea a avut ac problema si a stat cateva zile in spital.mai bine te duci la doctor ati faci timp sau eu stiu te invoiesti. deoarece sanatatea ta este pe primul loc

| Kidu98 a răspuns:

N'ai cum sa fi tras curent, atat timp cat te tine faza asta de 2 luni...
de ce nu incerci sa te duci la un doctor thinking ar fi mai bine.