| barcelona_9855 a întrebat:

Sall...azi am avut antrenament si am tras mai tare si am facut febra mesculara la picioare...ce sa fac sa imi treaca pana sambata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandarea mea : inainte de orice efort fizic - consuma o lingurita de zahar ( sau o bomboana dulce, mentolata chiar)..iti inhiba excesul de productie al acidului lactic... ceea ce se manifesta prin "febra musculara"! o sa iti treaca febra prezenta, dar data viitoare o sa stii ce sa faci! bafta!

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Faci o baie fierbinte( cat suporti) si bei 1-2 Aspirine pe zi.

| KellyGreen a răspuns:

Buna! Fa niste exercitii usoare pentru. muschi picioarelor, mie imi trece de obicei in 2 zile daca mai fac exercitii asa ca ar trebui sa treaca pana sambata.

| nicolici a răspuns:

Pana sambata trecehee hee

| adrianu93 a răspuns:

Continua sa faci sport si o sa iti treacawinking

| Andreea_5910 a răspuns:

Da-te cu crema Ben-Gay. si apasa-te pe muschii in timp ce ii masezi. Fa asta de cateva ori pe zi happy