| Asasinnnn a întrebat:

Am si eu o problema.
Ieri, m-am dus la antrenament (fotbal) fiind racit, eu am crezut ca mi-a trecut aproape de tot, cand am ajuns acasa am avut frisoane si febra 40 jumate, am ajuns la starea de unde am plecat.
Astazi fiind Miercuri, am vreo sansa sa imi treaca raceala complet pana Sambata cand am meci, fara riscul de a se intoarce raceala cu febra si frisoane? sad
E un meci foarte important pe care il astept de mult timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Stai sa vedem daca nu ai pneumonie. Raceala nu se intoarce, se face alta. Stai sa vedem cine mai traieste pana sambata. Iar daca nu ai facut pneumonie, cum sper si ma rog la Dumnezeu sa nu fi facut, ai fi cel mai mare prost sa te duci sambata la meci sa faci pneumonie atunci. Oricum, un om bolnav si febril nu joaca bine.

| Asasinnnn explică (pentru minrest):

Si cum imi poti da seama daca am pneumonie? Acum nu mai am febra si nu ma mai doare capul.

| minrest a răspuns (pentru Asasinnnn):

Daca pana te culci nu te apropii de 40 de grade si nu iti e foarte rau, si daca poti respira fara mare efort, nu ai pneumonie. Asta nu e o boala pe care sa nu o observi. Dar daca mai faci febra mare, mergi la doctor. Doamne ajuta.

| Asasinnnn explică (pentru minrest):

Am inteles, de Duminica a inceput tot, iar ieri, chiar nu mai simteam nimic, nici febra nici durere in gat, nimic, doar imi mai curgea putin nasul, apoi am facut acel efort fizic si am luat-o de la cap. maine ma duc la medicul de familie sa ma consulte, multumesc frumos!