| IoanKi09 a întrebat:

Sall baieti spune-mi si mie va rog frumos ce efecte are Anfetamina poti slabi sau ce efecte nocive are determina organismul va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kyda12374 a răspuns:

Consumul de amfetamine pe termen lung

Consumul indelungat de amfetamine duce la aparitia urmatoarelor probleme:

Psihoza, afectiuni de ordin fiziologic si comportamental, ameteala, batai neregulate ale inimii, probleme de respiratie, schimbari de atitudine sau de temperament, oboseala sau slabiciune acuta, aritmie cardiaca,
activitati fizice repetate,
convulsii, coma, moarte,
ulcer, malnutritie
boli mentale, probleme ale pielii, deficienta de vitamine, piele foarte palida sau foarte rosie,
pierderea abilitatii de coordonare, colaps fizic