| FaraNumePls a întrebat:

Sall! Cum fac sa scap de tuse? ( Fără medicamente că mi-e lene să cumpăr) laughing
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa multa gargara cu apa sarata calduta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel mai bun: ceai de ceapa. Atentie! Este oribil la gust.

| anonimg a răspuns:

Cred ca este singura lene cu care intr-un fel sunt de acord -aceea de a cumpara medicamente. happy
Scapi si fara medicamente, dar intr-un timp mai indelungat. NU mai manca nimic dulce (inclusiv miere), deoarece tot ce este dulce actioneaza negativ asupra globulelor albe din sange, globule care sunt responsabile pentru lupta cu microbii si virusii.
Fa-ti un ceai -cald, dar nu fierbinte de tot; iar expectoratia o scuipi de fiecare data. Sa nu mananci si sa nu bei nimic rece.

| Donsavas a răspuns:

Stimuleaza-ti sistemul imunitar cu o sitronada dimineata, pe stomacul gol, in perioada asta. Sanatate!

| CuriousStuff a răspuns:

Astepti 7 zile si trece de la sine, fara sa faci nimic... Sau poti sa faci orice tratament vrei tu, tot in 7 zile o sa treaca.

| FaraNumePls explică:

N-am bani laughing

| R0byZ00r a răspuns:

Bea ceai, stai in pat si dormi, de preferat ceai de musetel sau de tei si baga si miere.

| Srh_Melissa_2001 a răspuns:

Cu ceai, o patura si seriale/televizor. Sau poti sa iti pui un prieten sa-ti cumpere.