| blablablablabla a întrebat:

Sall.imi puteti spune si mie cum stiu ca imi vine ciclul... funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuntUnCartof a răspuns:

Pai o sa iti vina o substanta alba-galbuie prima data(substanta aia curata nu e nimic rau) o sa ai dureri de spate de cap si mai ales de burta
sper ca te-am ajutat (nici mie nu mi-a venithappy )

7 răspunsuri:
| Ochiialbastrii a răspuns:

Pai daca vezi ca te`ai patat cu sange thinking Inseamna ca ti-a venit cicluwinkingfunda

| IDontCareeeeeeeeeeee a răspuns:

Cu cateva zile inainte o sa ai niste "semne" sa zicem. gen:

o sa te doara burtica putin

o sa te simti mai slabita

o sa ai senzatia de somnollenta

etc.

daca trebuie sa-ti vina ciclul inseamna ca esti fata mare

| anitcolor a răspuns:

Cu cateva zile inainte poti avea dureri lombare( adica in zona inferioara a spatelui),dureri de sani, poti simti ca ai noduli la san, dureri de burta in zona ovarelor.Pe masura ce inaintezi in varsta ciclul ti se va regla si deci vei sti cam in ce perioada a luni va veni daca pe la sfarsit sau inceput

| kkkmakafull a răspuns:

Simplu.te patezi jos cu sangelaughing

| FabbFabyAna a răspuns:

Nu stii... daca inca nu ti-a venit, cand iti va veni nu vei simti si iti va curge...dar daca ti-a venit deja ciclul vine o data la o luna iar uneori chiar mai tarziu Funda big grin

| AnotherWorld a răspuns:

Pai ai dureri mari de burta si iti vine ameteala. FundaVOT? Plss?

| maya_1438 a răspuns:

Prima data iti vine o subs alba galbuie.Pe lenjeria intima o sa ai niste pete maronii la inceput, dupa aia se fa rosi.Bine inteles o sa te doara burta, capul, etc.Mie mi-a venit la 11 ani si 2 luna. Sper ca te-am ajuatat! FUNDA?