| Razvy10 a întrebat:

Sall nu stiti de ce ma doare in piept? durerea nu se duce nici spre gat si nici spre umarul stang..nu am probleme de respiratie, febra, nu tusesc. ce ar putea fi? nu ma doare deloc tare...precIzez ca am 13 ani si am facut vizita medicala si mi-a gasit suflu sistolic. se poate sa fie de la suflul sistolic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| liliacALB a răspuns:

Durerea e in punct fix? De cand te doare? Suflul sistolic impune exercitiu fizic regulat, DAR nu intens, mai mult asa de intretinere. E posibil sa nu existe legatura intre cele doua. Poate ai stat in curent, aer conditionat (un simplu junghi intercostal), in acest caz va trece fara urmari.