| Darja111 a întrebat:

Zilele acestea am răcit puțin din cauza climei. Primele zile aveam febră și mă durea gâtul. Acum nu mai am febră dar tușesc foarte tare și când respir mă doare în piept. Durerea este pentru că tușesc tare sau este de la altceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu putem sa te ajutam decat cu sfatul de a merge la medicul de familie si de acolo el stie daca sa iti dea tratament sau sa iti recomande consult de specialitate.
Indiferent de asta tu trebuie sa mergi la medic, situatia nu trece daca stai, ba din contra se inrautateste.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut pneumonie, mergi la medic sa i ti dea tratament

| dinaprilie a răspuns:

Durerea poate fi din cauza tusitului. Sirop, pastile pentru tusit?

| Gligore2000 a răspuns:

Ai Covid nu o mai da la intors.

| Darja111 explică (pentru Gligore2000):

Dacă nu știi situația nu comenta

| Gligore2000 a răspuns (pentru Darja111):

Fa-ti un test Covid si dupa aceea sa comentezi.
Cine stie cati ai infectat pana acum.

| darrio2007 a răspuns (pentru Darja111):

Lasa-l, ca nu are cei sapte ani de acasa. Daca ai vedea ce mi-a scris in privat! Daca mai continua asa, contul lui va fi suspendat cat de curand. M-a si bagat la ignore, ca sa nu-i pot raspunde. Dar cu o captura de ecran trimisa la administrator, cu acel mesaj, voi avea dreptul la replica.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru darrio2007):

Gligore are mai multe conturi: Panamax, Digikey, Xerxes1, Badpanda, TraiesteClipa, Yhwh2020, Ionut1492.

| darrio2007 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Conform regulamentului TPU, este ilegal.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru darrio2007):

Stiu, dar unora vad ca nu le pasa.