| Adrian022 a întrebat:

Nu stiti de ce,astazi cand am fost la magazin am fugit cand am coborat scarile,in drum spre magazin,inapoi am urcat scarile, si cand ajung in casa, daca tusesc un pic dupaceea imi vine sa tusesc continuu..asta trece in cam 15-20 min.In timp ce tusesc simt parca ceva care ma gadila pe spate aproape de gat si imi vine sa ma scarpin in ureche(ma gadila..nu stiu ce dafuq e asta.) Ce poate fi? de fiecare data cand fug mai mult continuu asa patesc. poate fi astm? cand nu fug foarte rar am asa ceva.aa da si cand tusesc si respir pe gura parca se aude un fosnait in gat ca si cum m-as sufoca.Cand nu fug rar am asa simptome.Niciodata nu am avut probleme grave(adica sa nu pot respira sau ceva de genul) Va rog ajutati-ma. Daca ar trebui sa merg la doctor, la care sa merg? la doctorul de familie si imi da trimitere undeva? tin sa precizez ca am facut si fotbal 2-3 ani, am fost la vizita medicala si a zis ca am suflu sistolic dar nu foarte grav. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexmihay92 a răspuns:

Du-te la doctorul de familie si te va trimite el la un specialist altfel nu ai ce face.