| SoferTir a întrebat:

Sall sunt baiat am 11 ani si 1, 60 eu ma consider foarte inalt bine sunt fete in clasa mea care ajung la 1.65 voi ce ziceti sunt inalt?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana_4035 a răspuns:

Esti inalt. stai linistit doar nu toate fetele din clasa ta au 1. 65 nnu?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru varsta ta esti inalt. Fetele incep sa creasca mai repede, de la 8-9 ani de obicei, si baietii incep sa creasca de pe la 11-12 ani. O sa vezi ca pe la 15 ani o sa ai in jur de 1. 75 si cele mai inalte fete din clasa o sa aiba 1. 70. Daca te intereseaza ceva legat de un regim alimentar sanatos uita-te aici: http://www.mypyramid.gov/ si gasesti recomandari pentru oricine, in functie de varsta, inaltimea si greutatea fiecaruia.
O alimentatie sanatoasa te va ajuta sa te dezvolti mai bine. Se de asemenea si sportul :inot, atletism, basket, volei, handbal...
Daca vrei sa faci sala, atentie cu anumite exercitii, greutatea iti apasa pe coloana si iti incetineste cresterea, la fel cu ridicarea de greutati (haltere)... Alt sport bun, mai bine zis arta martiala, este tai-chi-chuan sau ken-do, dar numai daca gasesti un maestru bun.

| Gigiku a răspuns:

Fetelor le plac baietii inalti.
Asa ca, go shoot yourself.

| Adredemesconf a răspuns:

Da, eu zic ca esti destul de inalt pentru varsta tahappy.

O zi buna!
happy

| loveee a răspuns:

Pai esti destul de inalt pentru 11 ani. si o sa mai cresti
baietii cresc pana pe la 20 de ani
si eu eram f inalta in clasa a 4`a.si a 5`a.

erac cea mai inalta
din a 6`a au inceput sa ma intreaca
si baietii si fetele...
tu sigur mai cresti avand in vedere ca ai doar 11 ani. si e ff bine sa fi mai inalt:p
e bine sa fii inalt. asa ca nu te ingrijora
bafta!

| Rukhsandra a răspuns:

E bine... si sa stii ca fetele care au 1. 65 numai cresc foarte mult dar tu poti sa mai cresti (mai ales ca baieti cresc in inaltime de la 14 ani)

| evelin_1888 a răspuns:

Esti inalt...eu in clasa a 5a aveam 1, 64(asa sunt fetele in clasele mici, mai inalte ca baietii)

| BlueDreams a răspuns:

Glumesti?laughing. Tu vrei sa-mi spui ca sunt fete de clasa a5a care au 1, 65?laughing. Pai eu am 14 ani si am 1, 61, deci cam imposibil.Si daca tu ai 1, 60 bravo tie, e ok, de fapt esti prea inalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 11 ani si am 1, 67

| patolucyan21 a răspuns:

Pentru baieti nu e chair asa o problema ca esti inalt ca si eu la 12 ani jumate am 1. 67 dar am un coleg de 1. 72. Nici inalt nu e bine. Pentru fete e un dezavantaj ca sunt inalte

| Anonim_8558 a răspuns:

Da... cam esti prea inalt! si eu am 11 ani si sunt in clasa a 6a! si sunt ca tine!