| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua saptamani m-am operat de apendicita si peste alte doua saptamani este ziua unei preietene.Problema este ca acea prietena isi face ziua la club. Oare ma afecteaza cu ceva daca consum bauturi alcoolice in cantitati mici si stau pana pe la 2, 3?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CentyLox a răspuns:

Trebuie sa te recuperezi vreo luna de la operatie dar daca sunt cantitati mici nu va fi o problema asa mare. Fara sucuri acidulate ca te recuperezi mai greu + asa mi-a spus si mie doctorul

2 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Nu te afecteaza.

Dupa operatie (chiar imediat) trebuie sa incepi sa faci miscare, sa nu fi sedentar. Nu are legatura cu petrecerea :-) Dar poti sa si dansezi.

| FuriaGogoasei a răspuns:

O sa fie ok, nu e operatie grea, poti sa bei un pahar.