| Jigokunokishi a întrebat:

Bun ziua! Am 16 ani, ma mssturbez la o saptamana doua odata. A fost cand o faceam de doua ori pe saptamana a fost cand am luat pauza chiar si de o luna. In ultimele doua dati(au fost la interval de 2 saptamani) am ejaculat jumatate din cat eliminam pana acum. Mentionez ca am fost operat de varicocel de vreo 5luni, am fumat o perioada si consum bauturi alcoolice. Care ar putea fi cauza? A da! E normal sa te satisfaci o data la o saptamana -doua?

6 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

E normal, e ok totul, nu ai de ce te panica.

| shadow72 a răspuns:

Nu e panica man! labuta e sanatoasa

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai facut operatie de varicocel acum 5 luni, ar fi bine ca o perioada mai lunga sa nu te mai masturbezi.

| Jigokunokishi explică (pentru Emilian65):

Multumesc pentru sfat

| SkyPilot a răspuns:

Gandirea curenta este ca masturbarea nu produce probleme de sanatate. Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi pentru ceva care s-a intamplat de doua ori. Nu cred ca vreuna din circumstantele pe care le mentionezi are legatura.
Normal ar fi sa iti gasesti o fata cu care sa te satisfaci happy

| lBroken69 a răspuns:

Gaeste-ti si tu naibii o fata,