| Jigokunokishi a întrebat:

Bun ziua! Am 16 ani, ma satisfac singur(nu ma lasa sa scriu altfel) la o saptamana doua odata. A fost cand o faceam de doua ori pe saptamana a fost cand am luat pauza chiar si de o luna. In ultimele doua dati(au fost la interval de 2 saptamani) am eliminat cam jumatate de materie"(nu pot scrie altfel) din cat eliminam pana acum. Mentionez ca am fost operat de varicocel de vreo 5luni, am fumat o perioada si consum bauturi alcoolice. Care ar putea fi cauza? A da! E normal sa te satisfaci o data la o saptamana -doua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Nu este sanatos nici pentru trup, nici pentru minte si nici pentru suflet.
Renunta la obiceiul acesta degradant inainte de a se inradacina mai mult si nu vei mai putea scapa de el. O sa iti doresti sa scapi si nu vei ma putea.
Depune efort si stabilesteti nu doar o luna, ci pentru totdeauna. Dumnezeu iti va fi alaturi sa te ajute daca Ii vei cere ajutorul. Nu este o rusine, ci un privilegiu sa-I cerem ajutorul. Lupta si vei birui. Nu te mai uita la lucrurile care te atrag, si mintea ta sa nu se mai gandeasca la lucrurile acestea. Mintea sa fie intotdeuna preocupa cu lucruri sanatoase, inaltatoare; altfel se va ocupa cu lucruri degradante -aceasta este natura ei.
O carte foarte buna: http://www.google.ro/......http?/url
Dupa ce o termini sa imi spui si iti voi da ceva si mai bun.